top of page

Technické služby předvádí ukázky své činnosti dětem v místních MŠ

27. 9. 2021

Vedení technických služeb v rámci spolupráce s frýdecko-místeckými základními a mateřskými školami mělo již v loňském roce připravenu akci pro malé děli, na které by zaměstnanci TS a.s. předvedli ukázku úklidu strojním zametačem a ručními sběrači odpadků. Vzhledem k vládním opatřením souvisejícím s šířením onemocnění Covid 19, byla tato připravovaná prezentace odložena na podzimní měsíce letošního roku.

„Ke zmiňované promo akci jsme přistoupili na základě zájmu Mateřské školky Pastelka. Zde paní učitelky vedou děti ke správnému přístupu k životnímu prostředí, a proto iniciovaly na jaře 2019 společné dopoledne na louce u řeky Ostravice, kde technické služby předvedly malý zametací stroj, děti si mohly vyzkoušet sběr odpadků a jejich třídění. Malým předškolákům bylo vysvětleno, že odpadky patří do odpadkových košů, a protože se všechny děti moc snažily, dostaly na závěr za odměnu drobné reklamní předměty. Vzhledem k velké spokojenosti vedení MŠ Pastelka a hlavně dětí, jsme tuto akci nabídli i ostatním školkám,“ uvedl předseda představenstva TS a.s. Jaromír Kohut.

Na začátku letošního září byly všechny městské MŠ obeslány nabídkou předvedení úklidu, na kterou pozitivně reagovaly MŠ Sněženka, MŠ Naděje, MŠ Lískovecká, MŠ Pohádka, MŠ Mateřídouška a MŠ J. Myslivečka. Zde se předvedení úklidu uskuteční ještě letos na podzim. V jarních měsících pak v MŠ Pastelka, MŠ Skřivánek, MŠ Anenská a MŠ Beruška.

„Věřím, že dětem uděláme radost doplněním jejich programu, když si budou moci sednout za volant zametače nebo pomocí ručního sběrače vyzkoušet si zvednout několik odhozených papírků. Ale hlavně, že tímto zpestřením přispějeme k pozitivnímu postoji k přírodě a životnímu prostředí,“ doplnil Jaromír Kohut.

window_content.png
logo_fm.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bottom of page