top of page

Sekačky technických služeb jsou již v terénu

11. 5. 2021

Sekačky technických služeb jsou již v terénu

Letošní duben byl charakteristický spíše poletujícím sněhem, větším množstvím dešťových srážek a nedostatkem slunečního svitu, namísto příjemného a slunečného jara. Takový vývoj počasí významně zpomalil i růst rostlin včetně trávních porostů.

„Se sekačkami jsme letos vyjeli do terénu s ohledem na vývoj počasí téměř o dva týdny později, než je obvyklé. Po dohodě se zástupci odboru životního prostředí a zemědělství magistrátu města jsme s kosením začali až v květnu. Nejprve jsme v prvním květnovém týdnu posekali travnaté plochy na všech městských hřbitovech a parterové trávníky, které tvoří většinu travnatých ploch v parcích, část ploch trávníků v centrálních lokalitách města a část ploch podél komunikací. Jejich první seč bude dokončena v pondělí 10. května a hned se naváže na kosení parkových ploch v sídlištích, a to nejprve ve Frýdku na sídlištích Slezská I. a II., Jiráskovo, ulice Hlavní - ČD. Pak přijde na řadu místecká část města – Riviéra, sídliště Bezručovo, Podpuklí a ulice Pavlíkova. Další termíny a lokality jsou uvedeny v přiloženém harmonogramu, jehož dodržování záleží na dalším vývoji počasí,“ popsal předseda představenstva Jaromír Kohut.

Technické   služby udržují celkem 1 744 168 m2 trávníků, z toho 1 066 974   m2 parkových se sběrem posekané trávy, parkových 21 569 m2  bez sběru, parterových se sběrem 145 711 m2, parterových bez sběru   6 087 m2 a 82 158 m2 je udržováno mulčováním. Další   travnaté plochy tvoří doprovodná zeleň (silniční příkopy) o ploše 174 489 m2, 2 679 m2 květnatých luk a 244 501   m2 lučních trávníků.

V provozu mají TS a.s. deset traktorových sekaček, několik křovinořezů a ručních sekaček s pojezdem, které jsou využívány na dočištění travnatých porostů podél obrubníků, zábradlí, laviček, odpadkových košů a jiných překážek v zeleni. Svahovité plochy s velkým sklonem jsou sečeny svahovou sekačkou Spider.

Ve městě jsou však i travnaté plochy, jejichž údržbu nemají TS a.s. v kompetenci. Přesné vymezení je uvedeno na těchto webových stránkách v záložce O společnosti, „Vymezení udržovaných ploch zeleně“, včetně fotografií a vyznačení v mapě města.

window_content.png
logo_fm.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bottom of page