top of page

Rekonstrukce semaforů na křižovatce ul. Hlavní a ul. Dobrovského je dokončena

21. 10. 2021

Od pondělí 25. října skončí dopravní omezení na křižovatce ulic Hlavní a Dobrovského. V provozu bude nově zrekonstruované světelné signalizační zařízení. Oproti stávajícímu stavu dojde na ulici Hlavní v obou směrech ke změně z plných signálů na směrové. Důvodem rekonstrukce bylo především stáří stávajících semaforů, které jsou z roku 1999. Rekonstrukcí by mělo dojít k omezení nehodovosti v této lokalitě, v současnosti auta odbočující od kruhového objezdu doleva musí dát přednost vozidlům jedoucím rovně, což bývá příčinou mnoha dopravních nehod na této křižovatce.

„V rámci rekonstrukce provedli naši zaměstnanci provozu Veřejné osvětlení výměnu veškeré kabeláže, stožárů, všechna návěstí a také jsme instalovali nový řadič. Zůstal pouze stožár u pravého odbočení z ulice Dobrovského od obchodního centra, který již byl vyměněn v nedávné minulosti v rámci odstraňování následků dopravní nehody. Pro návěstí byly použity LED technologie, což zlepší viditelnost za slunných dní a zvýší životnost oproti dnes používaným klasickým žárovkám, které pravidelně co šest měsíců měníme, ale i tak občas může dojít k poruše semaforů díky přepálené žárovce. Zaměstnanci provozu Komunikace obnovili vodorovné značení a také předláždili nástupní a okolní ostrůvky, které byly díky výkopovým pracím narušeny. Z hlediska samotného provozu budou nově tedy levé jízdní pruhy jen pro odbočení do leva a řidiči nebudou muset, při zeleném signálu, dávat přednost protijedoucím vozidlům, jelikož ty budou mít v té době vždy červený signál. Pravé pruhy budou jen pro jízdu rovně a odbočení vpravo,“ uvedl předseda představenstva TS a.s. Jaromír Kohut.

Křižovatka bude stále dynamicky řízena, navíc byly doplněny videodetektory, které rozeznají i stojící vozidlo, které z jakéhokoliv důvodu nestihlo projet křižovatkou na signál „volno“ a dále také bezpečně detekují cyklisty a motocyklisty.

window_content.png
logo_fm.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bottom of page