top of page

Poslední seče trávníků v letošním roce jsou v plném proudu

7. 9. 2021

Technické služby pečují dohromady na území města Frýdku-Místku o 174, 4 ha travnatých ploch, z toho téměř 1 21 ha parkových a parterových trávníků je kosena se sběrem posekané trávy. Část je pak udržována bez sběru – mulčováním, zbylá plocha jsou květnaté louky a luční trávníky. Zaměstnanci provozu zeleň k údržbě takového rozsahu používají deset traktorových sekaček, několik křovinořezů a ručních sekaček s pojezdem a dálkově ovládanou svahovou sekačku určenou pro práci na plochách s větším sklonem.

„Od 23. srpna jsme dle schváleného harmonogramu zahájili kosení v části Frýdek jih, tedy na sídlišti Slezská. Bohužel vlivem nepříznivého počasí koncem srpna jsme byli nuceni tyto práce přerušit a pokračovat až začátkem září. Aktuálně jsou dokončovány seče na sídlišti Slezská, okolí vlakového nádraží a na centrálním hřbitově na Nových Dvorech. Dále budou naši zaměstnanci pokračovat na sídlišti Jiráskova, Frýdek centrum, Na Vyhlídce a Na Kamenci. Ve druhém zářijovém týdnu bude pokos pokračovat na ostatních hřbitovech, tedy ve Skalici, Lískovci, Chlebovicích, na Lysůvkách, a zahájíme také seče v jižní místecké části na sídlišti Riviéra,“ vyjmenoval předseda představenstva TS a.s. Ing. Jaromír Kohut průběh prací.

Bude-li příznivý vývoj klimatických podmínek, seče parkových trávníků by měly být hotovy do druhého října. „Na závěr letní sezóny přijdou na řadu opět i parterové trávníky, které se dle vývoje travního porostu kosí pětkrát až sedmkrát za rok,“ informoval Jaromír Kohut.

window_content.png
logo_fm.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bottom of page