top of page

Nepříznivé počasí narušuje harmonogram jarního úklidu města

26. 4. 2021

Nepříznivé počasí narušuje harmonogram jarního úklidu města

Zaměstnanci technických služeb začali s jarním úklidem města a vyhrabáváním travnatých ploch veřejné zeleně souběžně již 15. března. Zástupci příslušných odborů magistrátu města schválili připravené harmonogramy prací, které je však obtížné dodržovat z důvodu převládajícího nepříznivého počasí. A tak se ke „koronavirovým problémům“ přidaly i problémy s počasím, které je oproti předešlým rokům mnohem chladnější, ale především deštivější, umocněné několika sněhovými nadílkami.

„Úklidové práce ve městě jsme začali podle termínů stanovených v plánech v pondělí 15. března. Jak provoz Komunikace, tak provoz Zeleň, zahájily své práce nejprve v místecké části města. První letošní blokové čištění proběhlo v úterý 13. března v ulicích Škarabelova, Gogolova, J. K. Tyla ve Frýdku. Ale hned 17. a 18. března sněžilo a my se museli vrátit k zimní údržbě, blokové čištění plánované na ulici Anenská bylo zrušeno. Počátkem dubna střídavé počasí pokračovalo, přetrvávající ranní mrazíky naše práce zpomalovaly. Ve čtvrtek 8. dubna opět nasněžilo a blokové čištění v ulici M. Majerové bylo také odvoláno, místo toho vyjely sypače se solí, od 13. dubna padal zase déšť se sněhem a od 19. dubna znovu deštivo. Takový vývoj počasí naše práce bohužel brzdí. Zatím jsme nuceni náhradní termíny blokového čištění převést na středy, protože pravidelné blokovky provádíme v úterky a ve čtvrtky. Věřím, že již bude počasí stálejší a v květnu, nejpozději v červnu, se nám skluz podaří dohonit,“ popsal předseda představenstva TS a.s. Jaromír Kohut.

Vzhledem k nepříznivému počasí musely být i některé plánované činnosti související s jarním vyhrabáváním travnatých ploch veřejné zeleně upraveny, i zde práce musely být mnohdy pozastaveny. Vyhrabání zelených ploch bylo zahájeno také dle plánu 15. března, a to lokalitami v části Místek sever- Spořilov a Místek střed. Ty se podařilo dát do pořádku ještě v řádném termínu, ale následující práce v ulici Anenská byly kvůli povětrnostním podmínkám přerušeny. Jakmile to počasí dovolilo, byly provedeny operativně zásahy do harmonogramu a vzhledem k blížícím se velikonočním svátkům byl upřednostněn úklid na hřbitovech. Od 29. března se opět pokračovalo v části Místek sever - Anenská, Kolaříkovo, Koloredovský park. Od 6. dubna došlo k přesunu na Místek jih – Riviera, Janáčkův park. Od 12. dubna opět nepříznivá předpověď počasí, pokračovalo se na sídlišti Bezručovo, Malý park, Podpuklí. Od 19. dubna přišly na řadu Sady Smetany, sídliště Nad Lipinou, Puškinův park, Růžový pahorek a Za Nemocnicí.

„Předpověď počasí na poslední dubnový týden je příznivější, tak předpokládáme zásadní posun v jarním vyhrabání trávnatých ploch. Naši zaměstnanci vyhrabou sídliště K Hájku a budou pokračovat na sídlišti Jiráskovo, Frýdek centrum, ulice Hlavní ČD, sídliště Slezská a samozřejmě parky v části Frýdek jih,“ optimisticky ukončil Jaromír Kohut.

window_content.png
logo_fm.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bottom of page