top of page

Letošní frýdecko-místecké vánoční stromy

22. 11. 2020

V průběhu pondělí 23. listopadu budou postupně na obě náměstí instalovány vánoční stromy. Zaměstnanci technických služeb umístí na náměstí Svobody téměř dvanáctimetrovou jedli, která vyrostla na ulici Nová v Místku a na Zámeckém náměstí bude nazdobena jedle ze sídliště K Hájku, vysoká bude necelých deset metrů. Zatímco místecká jedle vyrůstala na soukromé zahradě, druhá jedle zkrášlovala městskou veřejnou zeleň.

„Zatím máme do vánoční nálady daleko, převládají spíše starosti spojené s šířením koronaviru, ale snad s prvním adventním týdnem již na nás dýchne slavnostní atmosféra, ke které určitě zářící vánoční stromy patří. Stavění stromů je celkem náročná akce, nejprve musí naši zaměstnanci obě jedle pokácet, pak pomocí jeřábu naložit na transportní vozidlo a převést na náměstí, kde za pomoci opět jeřábu budou stromy ukotveny. Na místeckém náměstí bude připevněno na strom téměř sto stříbrných koulí, stovky zábleskových žárovek a žárovek měnících barvy a taky kilometrový řetěz s tisícovkou LED diod. Frýdecká jedle bude zářit světelnými LED řetězy v bílém studeném odstínu s flash efektem,“ popsal předseda představenstva Jaromír Kohut.

Na základě rozhodnutí vedení SMFM v souvislosti s výskytem koronaviru nebude v letošním roce uspořádáno Adventní městečko. Město bude vyzdobenou pouze tzv. pasivními prvky. Zaměstnanci TS a.s. vánočně nazdobí kašny v obou částech města. Instalováni budou světelní andělé včetně světelných koulí, které budou zářit v Místku u starého autobusového nádraží, ve Frýdku v parku u Jošta a před zámkem. Na náměstí Svobody budou umístěni sněhuláci, betlém bez dotykových ploch, to vše bude doplněno 25 stromky a spoustou větví. Kolem vánočního stromu bude postavena ohrádka. Tato vánoční výzdoba bude hotova do 26. listopadu tak, aby o den později se mohlo město svátečně rozzářit.

window_content.png
logo_fm.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bottom of page