Jarní vyhrabávání

15. 3. 2021

Jarní vyhrabávání


Úklid městské zeleně se provádí dle harmonogramu schváleného odborem životního prostředí a zemědělství magistrátu města. Nejprve zaměstnanci technických služeb zahájí práce na plochách v Místku a všech městských hřbitovech, po Velikonocích se pustí do frýdecké části města.


„Naši pracovníci provozu Zeleň zahájili od pondělí 15. března jarní vyhrabávání ploch veřejné zeleně, postupně budou odklízet zbytky listí, větví, posbírají odpadky, provzdušní trávníkové plochy. Jako první přijdou na řadu zelené plochy kolem náměstí Svobody, ulice 8. pěšího pluku, sídliště Spořilov, Anenská, Kolaříkovo a přilehlé parky. V následujícím týdnu budou uklizeny městské hřbitovy a sídliště Riviéra s okolními parky. V týdnu od 29. března přijde na řadu sídliště Bezručovo společně s Podpuklím. Po Velikonocích se vrhneme na trávníky ve Frýdku, nejprve začneme na sídlišti Nad Lipinou, Růžovém pahorku, Za Nemocnicí, Pod Lipinou, samozřejmě včetně všech parků v okolí a také patřičná pozornost bude věnována frýdeckému náměstí s přilehlými částmi. Nakonec uklidíme sídliště Jiráskovo, celou Slezskou, Kamenec, Na Vyhlídce a parky, které jsou v této části města. Pokud nám počasí a vývoj epidemiologické situace zejména mezi našimi zaměstnanci dovolí, práce budou dokončeny do 20. dubna,“ uvedl předseda představenstva Jaromír Kohut.


Úklid parků a všech travnatých ploch v majetku města se provádí ručně hráběmi i strojově pomocí dvou traktorových hrabaček, díky kterým se snadněji udržují velké plochy. Hrabačky shrábnou odpadky a zároveň provzdušní trávní porost. V letošním roce TS a.s. přijala na údržbu městské zeleně 8 pracovníků z úřadu práce v rámci vykonávání veřejně prospěšných prací, k nim 15. března nastoupí 12 sezonních zaměstnanců.

window_content.png
logo_fm.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png