top of page

Jarní výsadba dřevin

6. 4. 2021

Jarní výsadba dřevin

Také v letošním roce dojde v jarním období na území statutárního města Frýdek-Místek k výsadbě nových stromů a keřů. Do konce měsíce května vysadí zaměstnanci technických služeb ve frýdecko-místeckých sídlištích a parcích celkem 57 stromů a 1 549 keřů. Nejprve budou vysazovány stromy, které jsou dodávány do TS a.s. v kořenových balech, pak až přijdou na řadu kontejnerované keře. Vhodná místa pro výsadbu vybírají pracovníci odboru životního prostředí a zemědělství s ohledem na vhodnost jednotlivých druhů do městských podmínek.

„V přelomovém týdnu měsíce března a dubna začali naši zaměstnanci s výsadbou stromů ve frýdecké části města. V sídlištích a městských parcích vysadí 57 stromů, na hřbitově ve Skalici bude vysázeno 7 kusů, jako náhradní výsadbu za pokácené stromy. Ve Frýdku poroste nově 44 stromů a v Místku 13. Ve skladbě výsadby převládají listnáče, například jírovce, duby, javory okrasné višně a sakury. Nejpočetnější výsadba bude v Sadech Bedřicha Smetany, kde nově poroste osm stromů, zároveň na veřejném pohřebišti ve Skalici bude vysázeno 7 kusů, jako náhradní výsadba za pokácené stromy“ popsal předseda představenstva Jaromír Kohut,

V průběhu jarních měsíců bude průběžně vysazováno ještě celkem 1 549 keřů. Frýdecká keřová výsadba bude doplněna o1106 kusů, v Místku bude vysazeno 443 keřů. Převládat budou vajgélie, zlatice, hortenzie, tavolníky, které budou zdobit město nádherně barevnými květy. Do obnovy živých plotů bude vysázen ptačí zob.

window_content.png
logo_fm.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bottom of page