Hygienická opatření ve Frýdku-Místku

30. 3. 2020

V souvislosti s šířením nákazy novým typem koronaviru začali zaměstnanci technických služeb po dohodě s vedením statutárního města Frýdek-Místek od pondělí 30. března s dezinfekčními postřiky prvků městského mobiliáře.

„V rámci dalších přijatých opatření ke snížení šíření nákazy bylo rozhodnuto, že od včerejška budou naši zaměstnanci dezinfikovat všechny autobusové zastávky ve Frýdku-Místku včetně místních částí a lokalit. V nejvíce exponovaných místech s možným výskytem více osob bude také prováděn dezinfekční postřik laviček, zatím na ulicích 8. pěšího pluku, Ostravská, T. G. Masaryka, na starém autobusovém nádraží, na točně na vlakovém nádraží a u nemocnice. Běžně jsou čištěny podlahy, schodiště a madla v podchodech u bývalého autobusového stanoviště, v křížovém podchodě a podchodě Českých drah. V rámci zvýšení hygienických opatření budeme provádět postřik a mytí především madel, kde dochází k největšímu kontaktu osob. Výtah u křížového podchodu bude vzhledem k uzavřenému prostoru dezinfikován pouze na madlech a tlačítkách. Tlačítka na křižovatkách se světelným signalizačním zařízením již dezinfikujeme od pondělí 16. března,“ uvedl Jaromír Kohut, předseda představenstva.

Případné dezinfekční postřiky na veřejných pohřebištích budou zahájeny v posledním týdnu před Velikonocemi (od 06.04.2020).

window_content.png
logo_fm.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png