top of page

Frýdek-Místek bude mít čisté autobusové zastávky

24. 6. 2021

Technické služby ve Frýdku - Místku začaly v červnu s každoročním čištěním autobusových zastávek, a to včetně místních částí Chlebovice, Zelinkovice, Lískovec a Skalice. Celkem zaměstnanci provozu Komunikace doposud vyčistili 63 zastávek, zbývajících 9 bude umyto do konce měsíce června.

„Nejnákladnější a časově nejnáročnější je vždy odstranění graffiti. Ty se nejprve omyjí horkou vodou, kdy teplota dosahuje až 96 °C, na některé se musí použít speciální sprej. Občas i přes 2 hodiny trvá, než je silně znečištěná zastávka umyta. Během prací se navíc zjišťují různá poškození, které naši zaměstnanci vykonávající tuto službu nahlásí nadřízenému. Potom můžeme podniknout potřebné kroky vedoucí k jejich postupným opravám,“ popsal průběh činností Ing. Jaromír Kohut, předseda představenstva TS a.s.

Pracovníci zastávky vždy podle typů nejprve vymetou, zbaví pavučin a jiných nečistot, umyjí stěny a skla dočistí pomocí stěrek. Zarostlé zastávky jsou na navíc oddrněny a zbaveny nežádoucí zeleně.

„V loňském roce v době nouzového stavu jsme na zastávkách prováděli pravidelně postřik desinfekčními prostředky pro ochranu proti viru Covid-19. Ale teď, při tomto běžném způsobu čistění, používáme běžné, zdravotně nezávadné mycí prostředky,“ upřesnil Ing. Jaromír Kohut.

window_content.png
logo_fm.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bottom of page