top of page

Celoroční údržba veřejného osvětlení

1. 8. 2021

Celoroční údržba veřejného osvětlení

Zaměstnanci technických služeb provádějí průběžně údržbu veřejného osvětlení na území statutárního města a místních částí během celého roku. Postup preventivní péče je prováděn v souladu s Generelem veřejného osvětlení, dokumentu, který byl schválený Radou města Frýdku-Místku již v roce 2015. Ten dopodrobna upravuje průběh a termíny jednotlivých úkonů pravidelného servisu veřejného osvětlení. „Mimo jiné je v něm například stanoveno, že každé dvě noci v týdnu, konkrétně z neděle na pondělí a z pondělí na úterý projíždí pracovníci provozu veřejného osvětlení ulicemi Frýdku Místku a přímo na místě nesvítící body v nočních hodinách opravují. Jen během těch dvou nočních směn opraví pracovníci kolem dvaceti až třiceti poruch,“ vysvětlil předseda představenstva TS a.s. Ing. Jaromír Kohut.

V letních měsících v období od června do září provádějí pracovníci technických služeb vždy nátěry sloupů veřejného osvětlení. Jsou natírány pravidelně jednou za čtyři roky a letos to zaměstnanci provozu realizují v části Frýdek - sever. Do této oblasti spadá například Zámecké náměstí, magistrát města Frýdku Místku, Růžový pahorek, sídliště k Hájku a také místní část Lískovec. Takto bude ochranným nátěrem ošetřeno letos dohromady kolem 850 sloupů.

„Kromě zmíněného se nyní připravujeme na výměnu LED světel v místní části Panské Nové Dvory, půjde cca o 210 svítidel a práce by měly být dokončeny koncem října. S výměnou LED technologie jsme začali již v roce 2016, přímo ve FM jsme zatím vyměnili 189 kusů a to na cyklostezkách. V místní části Chlebovice bylo od roku 2017 takto vyměněno 52 světel, v Lískovci 25, v Zelinkovicích a Lysůvkách dohromady 121 a ve Skalici 331 svítidel. V roce 2019 došlo navíc ve Skalici k rozšíření veřejného osvětlení, nově zde bylo vystaveno 29 svítících bodů a stožárů,“ vyjmenoval předseda představenstva.

window_content.png
logo_fm.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bottom of page