top of page

Brány městského arboreta se znovu otevřou ve čtvrtek 9. dubna

7. 4. 2020

Jarní teplé dny plné sluníčka určitě lákají občany vyrazit za přírodou. Jednou z příležitostí je i návštěva místního arboreta. Tady už jaro probudilo první květy cibulovin, žlutě zářící zlatice, první poupata ukazuje i magnolie a k tomu zpěv ptactva jako příjemná zvuková kulisa.

„Arboretum je samozřejmě připraveno na první letošní návštěvníky, naši zaměstnanci na záhonech ostříhali suché části trvalek a okrasných trav, potřebnou péči věnovali růžovým záhonům i dalším okrasným rostlinám. Na ploše zhruba dvou hektarů zde roste přes 3 700 stromů a keřů, které jsou vhodně doplněné trvalkovými záhony zpestřenými cibulovinami, různými pěnišníky a růžemi. Ozdobným přírodním prvkem arboreta je potůček s přirozenými prameny, který dělí plochu téměř po celé délce. K odpočinku slouží pět odpočinkových stanovišť. Občané zde mohou relaxovat od pondělí do neděle, vždy od 8 do 20 hodin, v noci je arboretum uzamčeno, vstup je zdarma,“ uvedl Jaromír Kohut, předseda představenstva.

Vzhledem k současné koronavirové pandemii a platným nařízením je u každého vstupu do arboreta umístěna informační cedule s pokyny pro návštěvníky.

Při pobytu v arboretu dodržujte při kontaktu s ostatními osobami následující opatření:

  • zachovávejte odstup nejméně 2 metry,

  • noste roušky nebo jinou ochranu (nos, ústa),

  • řiďte se platnými mimořádnými opatřeními vlády.

window_content.png
logo_fm.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bottom of page