top of page

Blokové čištění na ulicích Palackého a Svatopluka Čecha

25. 5. 2021

V sobotu 29. května proběhne blokové čištění na ulicích Palackého a Svatopluka Čecha


Ačkoliv běžně v průběhu roku provádějí technické služby bloková čištění v úterky a čtvrtky, na některých frekventovaných místech v centru města je nemožné zakázat parkovat během pracovního týdne, a proto se na nich provádí blokové čištění o víkendu.

Dne 29. května proběhne komplexní strojní i ruční úklid včetně čištění kanálových vpustí na ulicích Palackého a Svatopluka Čecha. „Na těchto ulicích sídlí úřady, je nemožné, že bychom tam z důvodu blokového čistění zakázali v pracovních dnech parkovat, byť jen na několik hodin dopoledne. V sobotu v této lokalitě předpokládáme menší pohyb občanů a tím i nižší počet parkujících vozidel. Provedení úklidu by tak mělo být méně problematické,“ vysvětlil předseda představenstva technických služeb Jaromír Kohut důvod neobvyklého termínu.

Na plánované blokové čištění již od 21.5. upozorňuje přenosné dopravní značení, kde je uvedeno datum i čas úklidu. V sedm hodin ráno pracovníci technických služeb zahájí úklid a v osm hodin již budou vozidla, která v zóně zákazu parkování zůstanou, odtažena na již vyčištěná místa. Jejich majitelům hrozí pokuta za nerespektování dopravního značení, a zároveň jim bude účtován poplatek za odtah. „Smyslem celé akce však není vybírat peníze za pokuty, jde nám o co nejlepší vyčištění dané lokality a práci by nám usnadnilo, kdyby řidiči nebyli k dopravnímu značení lhostejní a svá vozidla včas přeparkovali,“ apeloval Jaromír Kohut

window_content.png
logo_fm.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bottom of page