top of page

Údržba květinových záhonů již začala

5. 3. 2020

Zaměstnanci městských technických služeb udržují celkem 5 038 m2 záhonů, z toho 296 m2 je plocha vysázena cibulovinami, 2 039 m2 jsou letničkové záhony a na 2 703 m2 rostou trvalky.

„V minulém týdnu jsme přednostně začali s údržbou smíšených trvalkových záhonů kombinovaných s výsadbou cibulovin, které vlivem klimatických podmínek začínají vykvétat a pozdější údržba by byla komplikovaná. Zaměstnanci provozu Zeleň ostříhají suché nadzemní části rostlin, odstraní plevele a vysbírají odpadky. Jedná se především o záhony na ulicích 8. pěšího pluku, u podchodu u bývalého autobusového nádraží, před šestou ZŠ, na kruhovém objezdu u Billy, na křižovatce u Rady, u Základní a mateřské školy v Chlebovicích. Tady pokvete vloni nově vysázená směs postupně nakvétajících trvalek v kombinaci s cibulovinami, jako jsou okrasné česneky, krokusy, botanické tulipány, modřence, narcisy a irisky. Taky bych chtěl upozornit na záhon v Koloredovském parku, tady naši zaměstnanci v loňském roce vysázeli přes čtyři a půl tisíce kusů drobných cibulovin. Brzy zde rozkvetou okrasné česneky s květy barvy purpurové, modré modřence, bílé a žluté krokusy a bíle a žlutě kvetoucí botanické tulipány,“ vyjmenoval předseda představenstva TS a.s. Jaromír Kohut.

Před kavárnou Radhošť na jaře pokvete směs tulipánů obklopená bílými maceškami s růžovými pomněnkami. Naproti magistrátu ve Frýdku je záhon osázen mixem tulipánů v barvách červených, bílých, plnokvětých růžových, a liliovitých žlutých s oranžovým žíháním, doplněn je maceškami velkokvětými i drobnokvětými v barvách žlutých a modrých, kontury záhonu ve tvaru nepravidelného čtyřlístku jsou tvořeny růžovými a červenými sedmikráskami. O kousek výše, u sochy Maryčky Magdonové, jsou nakombinovány bílé sedmikrásky s modrooranžovými maceškami a červenými tulipány. Na kruhovém objezdu na ulici Nádražní na jaře rozkvete směs cibulovin doplněna modrými pomněnkami a žlutými maceškami. Mix cibulovin bude tvořen sytě červenými tulipány a několika druhy žlutooranžových tulipánů.

window_content.png
logo_fm.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bullet_1.png
bottom of page