Zima prověřuje připravenost silničářů ve Frýdku-Místku

Zima prověřuje připravenost silničářů ve Frýdku-Místku - fotografie č.: 1

16.01.2019
Technické služby, které se ve statutárním městě Frýdku-Místku starají o schůdnost chodníků a sjízdnost cest, hned na začátku roku 2019 procházejí díky vlivům povětrnostních podmínek zatěžkávací zkouškou. Střídání teplot z mínusu do plusových hodnot, srážky dešťové měnící se ve sněhové vánice dávají zabrat všem. Od nového roku do 15. ledna bylo již spotřebováno 748 tun chemického materiálu a 319 tun inertních materiálů. Z hlediska dlouhodobého sledování je k polovině ledna letošní spotřeba nejvyšší od roku 2006.

Dohromady udržuje městská společnost zhruba 290 kilometrů místních komunikací, včetně silnic a chodníků v místních částech z celkového počtu 421 km. Kromě nich jsou ve městě krajské silnice, které udržuje Správa silnic MS kraje. Tam se řadí například ulice Revoluční, Lískovecká, Bruzovská, J. Opletala, 17. listopadu, část ulice Ostravské, Staroměstská, Slezská I/48, Obchodní, Palkovická, Podpuklí. Mimo to jsou některé silnice ve vlastnictví státu, ty zas udržuje sdružení ESA a jedná se o ulice Beskydská, Hlavní třída, Janáčkova, Příborská.

„Přestože jsme dobře vybaveni potřebnou technikou, dostatečným množstvím posypových materiálů a od nového roku jsme prakticky v každodenním nepřetržitém provozu, může výjimečně shodou několika nepříznivých vlivů klimatických podmínek nastat situace, kterou silničáři nejsou schopni ani při nejlepší vůli vyřešit, tak jako se tomu stalo nyní v pondělí 14. ledna. Během vánice napadalo za kratičkou chvíli několik centimetrů sněhu, který u země tál. Avšak tím, že teplota začala v průběhu několika málo minut velmi rychle klesat pod bod mrazu, sníh, který auta na vozovkách ujezdila, se změnil v souvislou vrstvu ledu, na kterou už byli všichni silničáři i za použití veškeré výbavy krátcí. Kolony dopravních prostředků se tvořily na všech tazích města a vozidla marně hrabala koly na místě. V těchto výjimečných případech nezbývá, než se obrnit trpělivostí, musí-li někdo bezpodmínečně cestovat. V lepším případě je samozřejmě rozumnější autem vůbec nevyjíždět a počkat, až kalamity pominou a posypy vozovek začnou účinkovat,“ apeloval Ing. Jaromír Kohut.

Fotografie k článku:

Zima prověřuje připravenost silničářů ve Frýdku-Místku - fotografie č.: 2
Zima prověřuje připravenost silničářů ve Frýdku-Místku - fotografie č.: 3


Oficiální stránky města Frýdku-Místku


Na úvodní stránku

TS a.s. - Naše služby pro Vaši pohodu