Zahájení jarního úklidu ve městě je odloženo

16.03.2020
Dne 13.03.2020 po projednání s vedením statutárního města Frýdek-Místek bylo rozhodnuto o posunutí termínu zahájení jarního úklidu města na dobu neurčitou. Tím je odložen i nástup sezónních zaměstnanců a pracovníků z úřadu práce v rámci veřejně prospěšných prací.

„Toto opatření bylo přijato vzhledem k vývoji šíření virové nákazy Koronavirus. Zaměstnanci provozu Komunikace budou vlastnímu silami provádět rajónový ruční úklid města a jeho strojní čištění podle schváleného harmonogramu. V souvislosti s vyhlášením celostátní karantény očekáváme v ulicích města v průběhu dne zvýšený počet parkujících vozidel, čímž může vzniknout problém s přeparkováním aut a s umožněním našim zaměstnancům provést řádně úklid jednotlivých komunikací. Z tohoto důvodu je i odloženo blokové čištění ulic, které mělo začít v úterý 17. března,“ vysvětlil Jaromír Kohut, předseda představenstva.


Jarní vyhrabání listí provozem Zeleň bude zahájeno 16. března taktéž pouze stávajícími zaměstnanci v omezeném rozsahu. Přednostně bude prováděno strojní vyhrabávání a vzhledem k dočasnému snížení počtu pracovníků se bude v omezeném rozsahu vyhrabávat ručně. Termín dokončení těchto prací je v harmonogramu plánován na 20. dubna.

Po projednání s odborem životního prostředí a zemědělství bude vzhledem k brzkému nástupu jara ukončeno kácení stromů a ořezů 20. března, v následujících měsících se budou kácet jen stromy v havarijním stavu. Další práce budou realizovány až na podzim.

Úklid dětských herních zařízení (dětských hřišť) a parků bude probíhat ve schválené četnosti. I v těchto omezených podmínkách bude pokračovat postupná výměna písku v městských pískovištích.Oficiální stránky města Frýdku-Místku


Na úvodní stránku