Začalo blokové čištění ulic

Začalo blokové čištění ulic - fotografie č.: 1

03.04.2018
Bloková čištění frýdecko-místeckých ulic začalo v úterý 13. března, a pokud to počasí dovolí, skončí v úterý 6. listopadu. Naplánováno je celkem 76 úklidů komunikací, kromě toho mohou být zařazena mimořádná čištění. Standardně se ulice uklízí v úterky a ve čtvrtky. Tři bloková čištění proběhnou o víkendu, a to v sobotu na ulici Sadová (12.5.), na parkovišti pod magistrátem (26.5.), v neděli na 8. pěším pluku (17.6.). Důvodem je velké množství parkujících vozidel v těchto lokalitách v pracovní dny.

„Činnosti našich zaměstnanců budou probíhat podle dlouhodobého osvědčeného postupu. Úklid vždy začíná ráno v osm a končí kolem třinácté hodiny, nejprve je nutno komunikaci uvolnit od případně zde parkujících vozidel, a to ve spolupráci s Městskou policií. V loňském roce jsme museli provést 289 odtahů. Po vyprázdnění ulice začne nejprve ruční úklid zejména odrnování obrubníků a chodníků, pak přichází na řadu kropicí vůz a za ním zametač. Souběžně naši pracovníci vyčistí i uliční vpustě, těch jsme vloni vyčistili celkem 848. Je-li potřeba, obnovujeme také vodorovné dopravní značení,“ uvedl předseda představenstva Ing. Jaromír Kohut.

Toto úterý 3. dubna se provádí blokové čištění na ulicích Habrová a Javorová, ve čtvrtek 5. dubna na Topolová a část ulice Na Kopci. Plán blokových čištění na rok 2018 najdete zde. Mapy ulic, kde se aktuálně úklid provádí, najdete na www.tsfm.cz v záložce Týdenní plány, provoz Komunikace.

Od 12. března začali zaměstnanci technických služeb s jarním úklidem. Celkem ručně uklízí dvacet pracovníků v rámci veřejně prospěšných prací, kteří jsou rozděleni do dvou skupin. Jedna uklízí ve Frýdku a druhá v Místku.

V současné době je již uklizeno sídliště Slezská I. a II., ulice Čs. armády. Strojními zametači jsou vyčištěné místní části města Chlebovice, Zelinkovice, Lysůvky a Pánské Nové Dvory. V těchto dnech se pracuje na sídlištích Riviéra, Nad Lipinou. Plán jarního úklidu naleznete zde.

Ve středu 28. března byla uklizena cyklostezka kolem přehrady Olešná. Zaměstnanci TS a.s. odstranili zbytky posypového materiálu po zimní údržbě. Celkem se jedná o komunikaci v celkové délce 3 751 m, přičemž průměrná šířka cyklostezky je 4 m, takže celková plocha je 15 004 m2. Cyklostezku technické služby strojově uklízí 18 krát za rok. V jarních měsících je úklid více ovlivňován klimatickými podmínkami, proto četnost není pravidelná. Úklid se provádí dle potřeby, dle rozsahu znečištění od provádění zimní údržby a především povětrnostními vlivy (ulomené větve po silných větrech apod.). Od poloviny května je udržována jednou za týden (většinou v pátek).

Fotografie k článku:

Začalo blokové čištění ulic - fotografie č.: 2
Začalo blokové čištění ulic - fotografie č.: 3
Začalo blokové čištění ulic - fotografie č.: 4


Oficiální stránky města Frýdku-Místku


Na úvodní stránku

TS a.s. - Naše služby pro Vaši pohodu