Výsledky soutěže o nejlépe vybavenou školní zahradu krmítky pro ptactvo

Výsledky soutěže o nejlépe vybavenou školní zahradu krmítky pro ptactvo - fotografie č.: 1

05.12.2017
TS a.s. vyhlásila pro základní školy na území Statutárního města Frýdek-Místek další
soutěž, tentokrát o nejlépe vybavenou školní zahradu krmítky pro ptactvo. Technické služby dodaly materiál a žáci svou invenci a šikovnost.

„V záři jsme vyhlásili v pořadí již třetí soutěž pro zdejší základní školy, chtěli jsme jednak podpořit tvořivost dětí, ale také jejich zručnost a pečlivost. Školám, které se do soutěže přihlásily, jsme dodali dřevěné hranoly, palubky a plotové desky, samozřejmě i nezbytný spojovací materiál jako jsou hřebíky a vruty. Náklady spojené s pořízením a přepravou materiálu do škol byly realizovány formou poskytnutí účelově určených věcných darů v průběhu října. Krmítka z dodaného materiálu děti vytvořily dle vlastních konstrukčních návrhů v rámci výuky či zájmových kroužků. Hotové výrobky měly být umístěny ve školních zahradách do 15. listopadu,“ vysvětlil předseda představenstva TS a.s. Ing. Jaromír Kohut.

V následujícím týdnu speciálně vytvořená hodnotící komise ze zaměstnanců TS a.s. a magistrátu města Frýdek-Místek provedla dne 22.11.2017 posouzení a vyhodnocení všech školních zahrad vybavených novými krmítky. Při hodnocení se zaměřila především na úroveň a kreativitu vyrobených krmítek. Této soutěže se zúčastnilo celkem sedm škol a Středisko volného času Klíč.

„Byli jsme velmi překvapeni a potěšeni úrovní dětmi vyrobených krmítek, které jsme na jednotlivých školních zahradách postupně nacházeli. To svědčí o faktu, že školy pojaly tuto soutěž prestižně a s potřebnou pečlivostí. Dle hodnocení členů komise nebylo nepovedených krmítek, ale vítěz musel být vybrán,“ popsal obtížnost výběru Ing. Kohut a dodal, že finanční dar ve výši 10.000,- Kč na částečné pokrytí nákladů spojených s účastí v soutěži zainteresovaných žáků na školním výletu v roce 2018 obdrží jako vítěz této soutěže Základní škola Frýdek-Místek, Pionýrů 400.

Od listopadu probíhá již také druhý ročník soutěže o nejhezčí vánoční strom, ve které žáci zdobí stromy, které rostou v blízkosti škol. Zavěšení světelných řetězů a dětmi vyrobených ozdob provádí zaměstnanci technických služeb. Nejkrásnější školní strom bude vybrán dne 11.12.2017. Vítězná škola rovněž obdrží finanční dar ve výši 10.000,- Kč.

Fotografie k článku:

Výsledky soutěže o nejlépe vybavenou školní zahradu krmítky pro ptactvo - fotografie č.: 2
Výsledky soutěže o nejlépe vybavenou školní zahradu krmítky pro ptactvo - fotografie č.: 3
Výsledky soutěže o nejlépe vybavenou školní zahradu krmítky pro ptactvo - fotografie č.: 4


Oficiální stránky města Frýdku-Místku


Na úvodní stránku

TS a.s. - Naše služby pro Vaši pohodu