Vánoční výzdoba se rozzáří 30. listopadu

Vánoční výzdoba se rozzáří 30. listopadu - fotografie č.: 1

08.11.2018
Zaměstnanci technických služeb od konce října vyvěšují vánoční ozdoby na sloupy veřejného osvětlení, aby v adventní čas ve městě zavládla vánoční atmosféra. Nově bude zářit několik listnatých stromů v místecké i frýdecké části města. Vánoční strom bude rozsvícen 30. listopadu.

V letošním roce bude vánoční výzdoba rozšířena po projednání se zástupci statutárního města Frýdek-Místek v menším rozsahu než v předešlých letech, kdy předloni ulici 8. pěšího pluku svátečně nasvětlilo celkem 128 vyzdobených stromů a vloni na ulicích Bruzovská a Revoluční bylo celkem umístěno 75 hvězd. Nově se třpytila i ulice T. G. Masaryka a také budova magistrátu města.

„Nově bude nazdobeno sedm listnatých stromů na ulici U Staré pošty profesionálními světelnými řetězy LED s flash efektem v poměru se stále svítícími a blikajícími 4:1, kdy stále svítící je barva teple bílá a blikající ledová bílá. Na každý strom bude umístěno 70 metrů světelného řetězu. Na Zámeckém náměstí přibudou další čtyři rozzářené listnaté stromy, které rostou u kašny uprostřed náměstí, zde stále svítící i blikající světla budou ledově bílá. Na každý strom bude odborně vyvěšeno 250 metrů světelného řetězu. Nezapomnělo se ani na Chlebovice, kde bude nazdoben listnatý strom v zeleném ostrůvku u prodejny COOP na rohu ulic Pod Kabáticí a Františka Prokopa, tady stále svítící barva bude naopak teple bílá a blikající ledová bílá a světelný řetěz bude měřit 500 metrů. Dále v Chlebovicích u kostela na betonové stožáry přibudou dvě ploché ozdoby s LED barvy teple bílá v motivu „vločka“. Před školou bude vysázen nový strom, který bude nazdoben podobně jako lípa u COOPu. V Lískovci bude připevněno jedenáct vloček s LED v barvě teple bílá. Ve Skalici budou nazdobeny tři listnaté stromy u kostela Sv. Martina řetězy s LED světly s flash efektem v poměru se stále svítícími a blikajícími 4:1, kdy stále svítící bude barva teple bílá a blikající ledová bílá. Na každý strom bude připevněno 20 metrů světelného řetězu. Dále budou dodány dvě vločky s LED v barvě teple bílá. V Zelinkovicích budou namontovány dvě vločky s LED v barvě teple bílé,“ podrobně vyjmenoval novinky předseda představenstva TS a.s. Jaromír Kohut a doplnil, že věří, že se Frýdek-Místek opět stane vyhledávaným vánočním městem.

Fotografie k článku:

Vánoční výzdoba se rozzáří 30. listopadu - fotografie č.: 2
Vánoční výzdoba se rozzáří 30. listopadu - fotografie č.: 3
Vánoční výzdoba se rozzáří 30. listopadu - fotografie č.: 4


Oficiální stránky města Frýdku-Místku


Na úvodní stránku

TS a.s. - Naše služby pro Vaši pohodu