Vánoční strom se rozsvítí v pátek 30. listopadu

Vánoční strom se rozsvítí v pátek 30. listopadu - fotografie č.: 1

27.11.2018

Zaměstnanci technických služeb v průběhu pondělí 26. listopadu ukotvili dva vánoční stromy, a to na místeckém i na frýdeckém náměstí. V následujících dnech budou vánočně nazdobeny. Obě jedle jsou dary od frýdecko-místeckých občanů. V Místku je instalován strom z ulice Rybnická a ve Frýdku je ukotvena deset metrů vysoká jedle, která rostla Na Veselé.

„Ukotvení předcházel pečlivý výběr vhodných stromů, které musí být rovně vzrostlé a především zdravé. V pondělí ráno zaměstnanci provozu Zeleň nejprve museli stromy pokácet, poté pomocí jeřábu naložit na speciální návěs a převést za doprovodu městské policie do centra na náměstí. Na místě pak byly stromy odborně ukotveny. Od úterý 27. listopadu přijdou na řadu zaměstnanci našeho provozu Veřejné osvětlení, aby stromy slavnostně nazdobili,“ uvedl Jaromír Kohut, předseda představenstva TS a.s.

Na náměstí Svobody bude na dvanáctimetrovou jedli celkem zavěšeno sto stříbrných koulí, stovky zábleskových žárovek a žárovek měnících barvy a také kilometr a půl dlouhý řetěz s tisícovkou LED diod. Nově bude svátečně nasvětlena kašna na místeckém náměstí i kašna u podchodu.

Slavnostní rozsvícení Vánočního stromu a celé vánoční výzdoby ve městě proběhne v pátek 30. listopadu na místeckém náměstí Svobody. „Věřím, že od pátečního podvečeru zavládne ve Frýdku-Místku pravá sváteční atmosféra a adventní dny přivítáme krásně rozzářenými ulicemi,“ doplnil předseda představenstva.

Fotografie k článku:

Vánoční strom se rozsvítí v pátek 30. listopadu - fotografie č.: 2
Vánoční strom se rozsvítí v pátek 30. listopadu - fotografie č.: 3
Vánoční strom se rozsvítí v pátek 30. listopadu - fotografie č.: 4
Vánoční strom se rozsvítí v pátek 30. listopadu - fotografie č.: 5
Vánoční strom se rozsvítí v pátek 30. listopadu - fotografie č.: 6
Vánoční strom se rozsvítí v pátek 30. listopadu - fotografie č.: 7
Vánoční strom se rozsvítí v pátek 30. listopadu - fotografie č.: 8
Vánoční strom se rozsvítí v pátek 30. listopadu - fotografie č.: 9


Oficiální stránky města Frýdku-Místku


Na úvodní stránku

TS a.s. - Naše služby pro Vaši pohodu