Technické služby vysadily další množství květin

Technické služby vysadily další množství květin - fotografie č.: 1

12.11.2018
Zaměstnanci technických služeb se po strojní výsadbě 39 tisíc cibulovin dali do úpravy odkvetlých letničkových záhonů o celkové ploše 386 m2. Vysadili dvouletky, ty doplnili dalšími 7 800 kusy cibulovin.

Město v jarních měsících rozkvete nejen cibulovinami, ale také maceškami, pomněnkami a sedmikráskami. „Celá výsadba byla realizována na základě projednání s odborem životního prostředí a zemědělství. Vysadili jsme žluté, modré, oranžové a bílé velkokvěté macešky, mnohokvěté macešky v kombinaci barev oranžovo-modrá, žluté a bledě modré. Na jarních záhonech se budou také modrat pomněnky, ty jsou doplněné bílými, červenými a růžovými sedmikráskami. Pro dosažení plnosti záhonů byly ještě k dvouletkám přidány ručně sázené tulipány v různých barevných kombinacích,“ popsal předseda představenstva Jaromír Kohut.

Nová výsadba je i na kruhovém objezdu na ulici T. G. Masaryka s plochou 118 m2, kde byly letničky z přímého výsevu nahrazeny dvouletkami a 1 100 cibulkami tulipánů. Cibuloviny nahradily letničky i v záhonech, kde byly vysázeny v mixu s trvalkami. Jedná se o záhon u gymnázia P. Bezruče, tam rozkvetou krokusy a kosatečky, záhon na ulici J. V. Sládka dozdobí narcisy společně s tulipány.

Další dosadba byla provedena také na kruhovém objezdu u Billy. Ten byl obohacen mixem tisíce velkokvětých narcisů v různých barvách, pětistovky červených tulipánů a dvěma sty řebčíky královskými.

Cibuloviny rovněž pokvetou i v blízkosti kruhového objezdu v křížení ulic Bezručova a Frýdlantská, kde u přechodů pro chodce bylo vysázeno do dvou pásů v trávníku pět set kusů velkokvětých krokusů.

Fotografie k článku:

Technické služby vysadily další množství květin - fotografie č.: 2


Oficiální stránky města Frýdku-Místku


Na úvodní stránku

TS a.s. - Naše služby pro Vaši pohodu