Rekonstrukce na hřbitově finišuje

Rekonstrukce na hřbitově finišuje - fotografie č.: 1

23.10.2019
Začátkem měsíce července zahájily technické služby další etapu částečné rekonstrukce veřejného pohřebiště na Nových Dvorech ve Frýdku-Místku. Rozsáhlé opravy se týkaly především centrální části pohřebiště v prostorách u vsypové loučky. Převážnou část těchto oprav tvoří pokládka nových zpevněných ploch, jež nyní tvoří betonová dlažba v přírodní šedé barvě a to o celkové rozloze 460 m2. K tomu bylo dle projektové dokumentace přidáno propojení chodníků betonovou zámkovou dlažbou o výměře 135 m2 a tzv. „šlapákový“ chodník z pískovcových plochých kamenů, který spojuje roh zpevněné plochy a přístup ke kapličce.

Chodník u kapličky je rovněž proveden z betonové dlažby. Ke spojení dvou výškových úrovní plochy hřbitova slouží nové venkovní schodiště, jež je nyní tvořeno celkem 12 žulovými stupni.

Kromě zmíněného se na hřbitově rozšířil také mobiliář. Celkem bylo na hřbitově osazeno 27 nových litinovodřevených laviček, z tohoto počtu je 7 ks s opěradlem. Přibyly také nádoby na květiny tvořené betonovou vanou a lemované žulovou obrubou a deset stolů pro svíce s horní leštěnou žulovou deskou. Nové je i označení vsypové loučky, které je zhotoveno jako imitace bronzové desky připevněné na žulových soliterech.

„Děkujeme všem občanům za trpělivost, kterou se museli obrnit při návštěvě hřbitova během těchto náročných stavebních prací. Nicméně věříme, že nový vzhled této exponované plochy pohřebiště ocení všichni návštěvníci v průběhu svátku zesnulých, kdy bývají tato místa nejnavštěvovanější ze všech období v roce,“ uzavřel předseda představenstva technických služeb Ing. Jaromír Kohut.

Fotografie k článku:

Rekonstrukce na hřbitově finišuje - fotografie č.: 2
Rekonstrukce na hřbitově finišuje - fotografie č.: 3
Rekonstrukce na hřbitově finišuje - fotografie č.: 4


Oficiální stránky města Frýdku-Místku


Na úvodní stránku

TS a.s. - Naše služby pro Vaši pohodu