Podzimní úklid listí

Podzimní úklid listí - fotografie č.: 1

30.10.2018S
přibývajícími sychravými dny roste množství spadaného listí a zelené travnaté plochy jsou tak přikryty barevnou peřinou listí. S jeho úklidem na městských plochách veřejné zeleně začali zaměstnanci technických služeb od pondělí 22. října. Podzimní vyhrabávání je naplánováno až do konce listopadu.

„Naši pracovníci začali již v minulém týdnu s úklidem listí na hřbitovech, aby tato pietní místa byla uklizena v souvislosti s blížící se Památkou zesnulých. Do pořádku byl nejprve dán hřbitov na Panských Nových Dvorech, pak v Lískovci, Chlebovicích, v Lysůvkách a ve Skalici. Také byly vyhrabány sady B. Smetany. V tomto týdnu se sbírá listí na Riviéře, v Janáčkově parku, Malém parku, na sídlišti Bezručovo a Podpuklí. V terénu bude až 35 zaměstnanců provozu Zeleň, kteří nejdříve ručně vyhrabávají listí z nedostupných míst, kolem keřů a laviček. Pak se volné plochy uklízí pomocí deseti traktorových sekaček. Shrabané listí je odváženo v kontejnerech do kompostárny v Bruzovicích,“ uvedl předseda představenstva TS a.s. Ing. Jaromír Kohut.

Harmonogram postupu prací je schválen odborem životního prostředí a zemědělství magistrátu města Frýdek-Místek. Plánované termíny a městské lokality najdete zde. Přesné dodržování tohoto plánu však záleží na vývoji povětrnostních podmínek.

Fotografie k článku:

Podzimní úklid listí - fotografie č.: 2
Podzimní úklid listí - fotografie č.: 3


Oficiální stránky města Frýdku-Místku


Na úvodní stránku

TS a.s. - Naše služby pro Vaši pohodu