Olomoucké technické služby se přijely inspirovat do Frýdku-Místku

20.08.2019
Ve středu 14. srpna 2019 navštívili frýdecko-místecké technické služby zástupci statutárního města Olomouc a Technických služeb města Olomouce, a.s., aby se podívali, jak městská společnost TS a.s. udržuje místní komunikace.

„Celkem šestičlenná skupina včele s olomouckým primátorem a ředitelem olomouckých technických služeb se u nás sešla společně se zástupci statutárního města Frýdek-Místek včetně pana primátora Pobuckého a náměstka Deutschera, abychom jim prezentovali strojní pokládku asfaltobetonové směsi. Nejprve jsme hosty seznámili v zasedací místnosti s finanční náročností nákupu a provozu technologie a taky jsem je seznámili s vývojem cen asfaltobetonové směsi na zdejším trhu za uplynulých patnáct let a odpovídali jsme na otázky týkající se především strojní pokládky asfaltobetonové směsi. I když počasí tento den nám nebylo příliš nakloněno, vyrazili jsme společně na ulici Olbrachtova, kde naši zaměstnanci právě opravovali povrch místní komunikace. A tak členové delegace mohli shlédnout odfrézování povrchu i pokládku nové vrstvy a následné zaválcování,” uvedl předseda představenstva TS a.s. Jaromír Kohut.

„V současnosti má statutární město Olomouc ve svém majetku přibližně o dvě stě kilometrů komunikací více než naše město, jejich struktura je trochu odlišná od těch našich místních. Opravy a výstavbu zdejších silnic zde realizují dodavatelské odborné firmy a olomoučtí zvažují tyto činnosti nově zahrnout do portfolia zdejších technických služeb,“ doplnil předseda představenstva.

Reportaž TV Polar z návštěvy zde.Oficiální stránky města Frýdku-Místku


Na úvodní stránku

TS a.s. - Naše služby pro Vaši pohodu