Na křižovatkách probíhá obnova řadičů semaforů

25.04.2019
Po dvaceti letech bezchybného provozu se z důvodu technologické obnovy a prevence začaly na významných křižovatkách měnit řadiče světelného signalizačního zařízení. První výměna řadičů proběhla již v termínu 6. – 7. 4. na křižovatce Revoluční a Bruzovská. Ta další se bude konat o víkendu 27. – 28. 4. na křížení ulic Revoluční a Lískovecká.

Akce vždy začíná v sobotu v osm hodin ráno a práce bývají dokončeny druhý den v neděli během odpoledne, kdy je signalizační zařízení opět spuštěno do provozu. Kromě toho, že nyní budou nové semafory připraveny i na případný nástup LED diodové technologie, jsou postupně při opravách měněny i oranžové blikače upozorňující řidiče na přechod chodce. Místo původních budou nyní namontovány návěstí s větší intenzitou svícení, která lépe upozorní řidiče na situaci na přechodu a chodcům se tím zvýší bezpečnost při přecházení přes cestu. Nově dojde také k doplnění dvou blikačů na křižovatce „ U Rady“ na ulici Opletalova.

„Úplně nejkomplikovanější výměna řadičů světelného signalizačního zařízení proběhne ve dnech 4. - 5. 5. na křížení ulic Janáčkova, Frýdlantská, Hlavní a Ostravská. Po dobu celé akce bude na této frekventované křižovatce zcela znemožněno odbočení vlevo z jakékoliv ulice a zároveň nebude možný přejezd mezi ulicemi Frýdlantská a Ostravská a to v obou směrech. Jedná se o místo, kde i během víkendu projede spousta aut. Bohužel, aniž by semafor fungoval, není možné zajistit bezpečný průjezd městem jinak, než právě takovýmto dopravním omezením. Žádáme tímto řidiče, aby se obrnili trpělivostí a případně, bude-li to možné, aby se tomuto místu ve zmíněném termínu raději vyhnuli,“ apeluje předseda představenstva Ing. Jaromír Kohut.Oficiální stránky města Frýdku-Místku


Na úvodní stránku

TS a.s. - Naše služby pro Vaši pohodu