Kácení stromů na plochách veřejné zeleně

Kácení stromů na plochách veřejné zeleně - fotografie č.: 1

05.12.2019
Od listopadu do konce března je období vegetačního klidu, kdy zaměstnanci technických služeb provádí kácení stromů, především se jedná o dřeviny suché nebo provozně nebezpečné se sníženou vitalitou.

„Kácení stromů provádíme na základě rozhodnutí o povolení kácení, které nabude právní moci, týká se stromů, jejichž obvod kmene je ve výšce 130 cm větší než 80 cm. Kácení probíhá vždy na základě požadavků z odboru životního prostředí a zemědělství. Přednostně však odstraňujeme havarijní stavy dřevin vzniklé vlivem například silného větru, abychom co nejrychleji odvrátili nebezpečí či újmu na zdraví a majetku občanů. Požadavky z odboru přicházejí postupně, proto nemůžeme říct, kolik stromů bude celkem pokáceno. Pro zajímavost zatím zřejmě největším káceným stromem byl jasan, s průměrem kmene 1 metr, na ulici 8. pěším pluku, kde důvodem byl výskyt dřevokazné houby, která způsobovala hnilobu a hrozil vývrat nebo zlom stromu. Pokud to počasí dovolí, vzniklé pařezy hned vyfrézujeme,“ uvedl předseda představenstva Jaromír Kohut.

Do konce listopadu bylo vykáceno téměř 40 stromů, a to zejména v Sadech Svobody, na ulici J. Čapka a na ulici V. Nezvala. Přednostně se kácelo v lokalitách, kde se bude provádět následná výsadba nových stromů. V první prosincové dekádě se kácelo 92 tújí na centrálním hřbitově, kde bude následně realizována nová výsadbu javorů. Následně proběhne kácení také v sadech B. Smetany. Na začátku příštího roku kácení ve větším rozsahu bude probíhat v lokalitě Bahno-Příkopy (Hodoňovický náhon).

Fotografie k článku:

Kácení stromů na plochách veřejné zeleně - fotografie č.: 2
Kácení stromů na plochách veřejné zeleně - fotografie č.: 3
Kácení stromů na plochách veřejné zeleně - fotografie č.: 4
Kácení stromů na plochách veřejné zeleně - fotografie č.: 5


Oficiální stránky města Frýdku-Místku


Na úvodní stránku

TS a.s. - Naše služby pro Vaši pohodu