Jarní očista města od pondělí 12. března

Jarní očista města od pondělí 12. března - fotografie č.: 1

08.03.2018
Poslední velmi mrazivé dny končí a s rostoucími teplotami začnou technické služby s jarním úklidem města. Souběžně od pondělí 12. března začne jarní úklid místních komunikací, veřejných prostranství, schodišť, parkovišť, ale také vyhrabávání travnatých ploch veřejné zeleně a 13. března bude zahájeno i blokové čištění ulic.

Jarní úklid místních komunikací a veřejných prostranství vypukne nejprve na sídlištích Slezská 2 a Slezská 1 a na sídlišti Čs. armády. Lávky a schodiště budou čištěny nejdříve na ulici Těšínská, Hasičská, Na Blatnici a nadchod na ulici Revoluční. Zároveň budou uklízeny autobusové trasy – ulice Zámecká, Zámecké náměstí, třída T. G. Masaryka, Nádražní, autobusové stanoviště ve Frýdku, ulice Na Poříčí, Míru, Dlouhá, Olbrachtova, Horní, K Hájku, Čs. armády, Ostravská, Frýdlantská, bývalé autobusové stanoviště v Místku, dále ulice Palackého, Bezručova, 28. Října a točna na Olešné. Zametače vyjedou i do místních částí města, a to do Chlebovic, pak přijdou na řadu Lysůvky a Zelinkovice. Harmonogram jarního úklidu najdete zde.

Letošní první blokové čištění proběhne v úterý 13. března na ulici J. Kavky a další ve čtvrtek 15. března na Jiřího z Poděbrad. Stále platí již zavedený režim, kdy vždy v týdenním předstihu jsou na čištěné komunikace umístěny dopravní přenosné značky, které informují řidiče o datu a času blokového čištění. V uvedené době na takto označených ulicích nesmí parkovat žádné vozidlo, aby zaměstnanci technických služeb mohli vyznačený úsek pořádně vyčistit strojově zametači a kropicím vozem, ale i dočistit ručně. „Blokovky poběží obdobně jako v loni, každé úterý a čtvrtek, výjimečně o víkendech. Počítáme i s několika mimořádnými úklidy, kdy je z různých důvodů nutno ulici vyčistit. Celkem bude vykonáno 76 blokových čištění, to poslední je naplánováno na 13. listopadu, pokud nám to počasí dovolí,“ uvedl Ing. Jaromír Kohut, předseda představenstva TS a.s. Harmonogram blokového čištění ulic najdete zde.

„V týdnu od 12. března budou také vyhrabávány veřejné trávníky, a to v Místku – střed, na sídlištích Spořilov, Kolaříkovo, na ulici Anenská a v Koloredovském parku. Tato údržba veřejné zeleně bude ručně hráběmi prováděna na menších plochách a kolem výsadeb, velké plochy budou vyhrabány pomocí dvou hrabaček, ty shrábnou odpadky a zároveň provzdušní trávní porost. Na některých trávnících se bude údržba dělat i vertikutátorem, který provzdušní vrchní vegetační vrstvy, což je nezbytné pro zdravý a silný růst trávníku a jeho vitalitu. Tento způsob údržby trávníků provedou zaměstnanci provozu Zeleň v parcích Pod zámkem, Jižní svahy a na plochách trávníku ulice 8. pěšího pluku,“ uvedl předseda představenstva. Harmonogram úklidu veřejné zeleně najdete zde.

Fotografie k článku:

Jarní očista města od pondělí 12. března - fotografie č.: 2
Jarní očista města od pondělí 12. března - fotografie č.: 3


Oficiální stránky města Frýdku-Místku


Na úvodní stránku

TS a.s. - Naše služby pro Vaši pohodu