Frýdek-Místek na jaře zaplaví barevné květy cibulovin i dvouletek

Frýdek-Místek na jaře zaplaví barevné květy cibulovin i dvouletek - fotografie č.: 1

04.11.2019
Již v letních měsících zaměstnanci technických služeb provozu Zeleň připravili a vysadili dva smíšené trvalkové záhony, kde na podzim provedli dosadbu cibulovin. Na prvním z nich, v Koloredovském parku, vysázeli přes čtyři a půl tisíce kusů drobných cibulovin. Na jaře tam rozkvetou okrasné česneky s květy barvy purpurové, modré modřence, bílé a žluté krokusy a botanické tulipány bíle a žlutě kvetoucí. Na druhém záhonu, který je u Základní a mateřské školy v Chlebovicích, bude kvést směs postupně nakvétajících trvalek v kombinaci s cibulovinami - okrasné česneky, krokusy, botanické tulipány, modřence, narcisy a irisky.

V tomto období vysazují cibuloviny i dvouletky pracovníci TS a.s. na záhonech o rozloze necelých 400 m2. Dominovat budou především barevné mixy tulipánů, sedmikrásky, pomněnky modré i růžové a macešky s květy ve žluté, oranžové, bílé a modré barvě.

„Například před kavárnou Radhošť pokvete směs tulipánů obklopená bílými maceškami s růžovými pomněnkami. Naproti magistrátu ve Frýdku je záhon osazen mixem tulipánů v barvách červených, bílých, plnokvětých růžových, a liliovitých žlutých s oranžovým žíháním, doplněn bude maceškami velkokvětými i drobnokvětými v barvách žlutých a modrých, kontury záhonu ve tvaru nepravidelného čtyřlístku budou tvořeny růžovými a červenými sedmikráskami. O kousek výše, u sochy Maryčky Magdonové, jsou nakombinovány bílé sedmikrásky s modrooranžovými maceškami a červenými tulipány. Na kruhovém objezdu na ulici Nádražní na jaře rozkvete směs cibulovin doplněna modrými pomněnkami a žlutými maceškami. Mix cibulovin bude tvořen sytě červenými tulipány a několika druhy žlutooranžových tulipánů,“ vyjmenoval předseda představenstva TS a.s. Jaromír Kohut.

Fotografie k článku:

Frýdek-Místek na jaře zaplaví barevné květy cibulovin i dvouletek - fotografie č.: 2


Oficiální stránky města Frýdku-Místku


Na úvodní stránku

TS a.s. - Naše služby pro Vaši pohodu