Frýdek-Místek bude zářit postupně nakvétajícími letničkami

Frýdek-Místek bude zářit postupně nakvétajícími letničkami - fotografie č.: 1

11.06.2019
S výsadbou letniček začali zaměstnanci technických služeb v pátek 24. května, hotovo měli v pátek 7. června. Na dvanácti letničkových záhonech o celkové ploše 405 m2 poroste 12 905 sazenic.

„Se sázením jsme začali na největším letničkovém záhonu, který je na kruhovém objezdu ve Frýdku v křížení ulic T. G. Masaryka a Nádražní u Kostíkova náměstí. Tady na ploše 118 m2 květiny tvoří ornamentální výsadbu ve tvaru osmi elips. Výplň čtyř tvoří žluté aksamitníky lemovány růžovými begonkami. Další čtyři elipsy mají opačnou kombinaci. Meziprostor je osázen plevuňkami se sytě zelenými listy, které vytvoří kompaktní koberec. Střed vzoru krášlí červené šalvěje,“ popsal Jaromír Kohut, předseda představenstva.

„Letošní novinkou je výsadba letničkových kopretin, ty kvetou uprostřed kruhového objezdu na ulici Frýdlantské v Místku, jsou zde kombinovány do ornamentů s růžovými begonkami, s výrazně modrými květy nestařce a zelencem s ozdobným listem. Letos poprvé jsme vysadili velkokvěté smetanově bílé aksamitníky, ty jsou pro dosažení kontrastu doplněny o aksamitníky žluté barvy, ale s drobnými kvítky, které voní po citrusových plodech, tuto novou kombinaci mohou občané vidět na ulici Hlavní naproti kina Vlast,“ doplnil Jaromír Kohut.

Před magistrátem města je stejně jako vloni ornamentální výsadba, kterou tvoří soustředné kruhy růžových a červených begonek, doplněné stříbrnými starčeky a zelenými plevuňkami. Středy kruhů zdobí červené šalvěje.

V průběhu června pokvetou loni vysázené lilie ve dvou kombinovaných záhonech, kde byly vysazeny trvalky a cibuloviny s letničkami. Na ulici J. V. Sládka rozkvetou v barvách růžová, bílá a růžovo-bílá, což je v tónech celého záhonu a u gymnázia P. Bezruče budou lilie vybarveny do oranžovo-hněda.

K dalším květinovým prvkům ve městě patří opět patnáct mobilních květinových pyramid, které zdobí náměstí Svobody v Místku a prostranství u polikliniky. V těchto nádobách letos jednotně pokvetou růžové muškáty a sytě růžové surfinie doplněné bílo-zelenými listy molice.

Zámecké náměstí a ulici Radniční zkrášlují opět závěsné květinové nádoby. Celkem na 22 sloupech veřejného osvětlení ve Frýdku jsou připevněny nádoby osazené opět růžovými muškáty a sytě růžovými surfiniemi. V Místku na ulici Pivovarská budou umístěny závěsné nádoby na 3 sloupech veřejného osvětlení taktéž osázené stejnými květy jako ostatní nádoby dozdobené okrasnými listy batátů.

Fotografie k článku:

Frýdek-Místek bude zářit postupně nakvétajícími letničkami - fotografie č.: 2
Frýdek-Místek bude zářit postupně nakvétajícími letničkami - fotografie č.: 3


Oficiální stránky města Frýdku-Místku


Na úvodní stránku

TS a.s. - Naše služby pro Vaši pohodu