Cibuloviny již rozkvétají

Cibuloviny již rozkvétají - fotografie č.: 1

02.04.2019
Jak jsme již vloni informovali, vznikly na území statutárního města Frýdku-Místku nové květinové záhony s cibulovinami o celkové ploše 239 m2
. Samotné mechanizované sázení bylo prováděno za pomoci stroje, na kterém je možné hustotu cibulovin regulovat přesně na metr čtvereční. Díky speciální technologie je například v Sadech Bedřicha Smetany na jednom metru čtverečním vysázeno 200 kusů cibulek krokusů.

Nyní květinové záhony rozkvetly. Obdivovat je můžeme v Komenského sadech, kde na pásech o celkové rozloze 72 metrů čtverečních kvetou žluté krokusy a k nim se pomalu přidávají i žlutooranžové tulipány. V parku mezi ulicemi Pekařská a J. Božana kvete na 55 metrech čtverečních mix krokusů bílých, žlutých a fialových. V již zmíněných Sadech Bedřicha Smetany vnikl nový pás se směsí žlutých a bílých krokusů. Poslední záhon vznikl v parterové části křižovatky „U Rady“ v místě křížení ulic J. Opletala a Ostravské. Zde začíná rozkvétat mix narcisů v různých velikostech i barvách květů, směs žlutooranžových tulipánů a navíc je celý záhon ještě obohacen o řebčíky v barvě oranžové.

Ačkoliv záhony takto budou rozkvétat každé jaro ještě několik let, doporučujeme všem, aby se vyrazili květinovou nádherou pokochat ještě nyní.

Fotografie k článku:

Cibuloviny již rozkvétají - fotografie č.: 2
Cibuloviny již rozkvétají - fotografie č.: 3
Cibuloviny již rozkvétají - fotografie č.: 4
Cibuloviny již rozkvétají - fotografie č.: 5


Oficiální stránky města Frýdku-Místku


Na úvodní stránku

TS a.s. - Naše služby pro Vaši pohodu