Byla zahájena 3. etapa výstavby oplocení dětských hřišť

Byla zahájena 3. etapa výstavby oplocení dětských hřišť - fotografie č.: 1

25.09.2019

V úterý 24. září byla zahájena třetí etapa výstavby oplocení dětských hřišť, a to na ulicích Komenského u 4. ZŠ, Malý Koloredov, na Nové Osadě a v Janáčkově parku. Akce bude ukončena v polovině listopadu v případě vhodných klimatických podmínek.

„Naši zaměstnanci budou na dalších čtyřech vybraných dětských hřištích instalovat oplocení, které zajistí vyšší bezpečnost pro malé děti, ale také ochranu dětských prvků a mobiliáře. Ploty zároveň zabrání volnému pobíhání pejsků po pískovištích. Kolem hřišť budou zabetonovány plotové sloupky a instalovány plotové panely včetně uzamykatelných vstupních branek v šíři jednoho metru a vjezdových bran širokých čtyři metry pro pohodlný příjezd k pískovištím, případně se provede potřebné přemístění mobiliáře. Následně se na nové plotové díly budou připevňovat grafické panely s polepem polymerickou fólií, na kterých budou natištěny obrázky namalované žáky školní družiny 7. ZŠ, MŠ Kouzelný svět a Základní umělecké školy, tak jak jsou občané zvyklí u již hotových oplocení patnácti dětských hřišť,“ uvedl předseda představenstva TS a.s. Jaromír Kohut.

Na dětských hřištích platí jasně stanovený řád, mimo jiné to, že na hřiště se nesmí vodit psi a kočky, jezdit na kole ani skateboardu, kouřit ani pít alkohol a zdržovat se mimo návštěvní dobu. V případě porušení těchto pravidel řeší věc městská policie, přičemž se odkazuje na návštěvní řád.

Oplocená dětská hřiště se v období od dubna do října po skončení provozní doby uzamykají a ráno zase odemykají, tuhle činnost zajišťují zaměstnanci městských technických služeb, kteří také třikrát týdně zajišťují jejich úklid.

Návštěvní doba dětských hřišť:

duben, květen, září 8.00 - 20.00 hodin

červen – srpen 8.00 - 21.00 hodin

říjen – březen 8.00 - 18.00 hodin

Fotografie k článku:

Byla zahájena 3. etapa výstavby oplocení dětských hřišť - fotografie č.: 2
Byla zahájena 3. etapa výstavby oplocení dětských hřišť - fotografie č.: 3
Byla zahájena 3. etapa výstavby oplocení dětských hřišť - fotografie č.: 4


Oficiální stránky města Frýdku-Místku


Na úvodní stránku

TS a.s. - Naše služby pro Vaši pohodu