Beton je postupně nahrazován trávníkem

Beton je postupně nahrazován trávníkem - fotografie č.: 1

16.10.2019
Zaměstnanci technických služeb postupně odstraňují betonové a asfaltové plochy, které se nachází na veřejných prostranstvích a sídlištích na celém území města. „Může se jednat o různá zrušená pískoviště či dětská hřiště, zpevněné plochy pod klepáči na koberce, které již dávno nikdo nepoužívá, či neúčelné železobetonové zídky. Vzhledem k tomu, že nyní už nemají žádný význam, působí neesteticky a navíc překážejí například při kosení, vedení města rozhodlo o postupné likvidaci těchto ploch a jejich nahrazování zelení,“ informoval předseda představenstva TS a.s. Jaromír Kohut.

Plochy k odstranění jsou postupně vytipovány při pravidelné kontrolní činnosti referenty odboru životního prostředí a zemědělství magistrátu města. Momentálně je naplánováno 13 lokalit ve Frýdku-Místku, kde dojde k demolici a sanaci povrchu. Odstraněné kusy betonu a asfaltu budou nahrazeny travnatou plochou. „Práce, které spočívají v odtěžení a odvezení betonových a asfaltových pozůstatků, úpravě půdy a zasetí trávy, budeme provádět postupně v návaznosti na klimatické podmínky. Hotovy by měly být do konce roku,“ informoval předseda představenstva.

Ve Frýdku se jedná o místa na ulicích Cihelní, Horymírova, Jeronýmova, Třanovského, J. E. Purkyně, M. Magdonové, E. Krásnohorské, Nad Rybníkem, Nad Stadionem, plocha u 11. ZŠ, v Místku jsou to pak plochy na ulicích 17. listopadu, Anenské a M. Majerové.

Fotografie k článku:

Beton je postupně nahrazován trávníkem - fotografie č.: 2


Oficiální stránky města Frýdku-Místku


Na úvodní stránku

TS a.s. - Naše služby pro Vaši pohodu